Narozzeniny a divadlo
Čtrnáctýho sedmý se všichni sejďěmež v Galerce Mukařov a to v krásných cca 15.00. K vidění bude nejen klasicky kvalitní krutě kopulativní vystoupení našeho spolku, také zde bude k shlédnutí krmení divé zvěře a sraz autoveteránů. V pozdějších hodinách se akce přesouvá do Mongáče, kde již bude v plném proudu oslava NAROZENIN. Své 25. osmikvartalní výročí narození zdě oslaví Líba neboli nezapomenutelný wolfík.






Těžko říct, čím začít, od čeho se odpíchnout, když předtím nic nebylo napsáno? Co víc, když s pamětí nejsem ani tak na štíru, jako spíš v prdeli? Začneme tedy asi letošním rokem, a i to bude boj, proto čtenář odpustí, že má pamět vynechává a spousty vzpomínek jsem raděj vytěsnil z paměti. Vezmu to napřeskáčku nebo spíš nato, na co si můj chorý mozek vzpomene..Před další četbou odkazuji na varování, které jste jistě četli před příchodem na tyto stránky.

Jubileum
Letošní rok je ve znamení prasete, a není to tím, kolik vepřového na grilu jsem jako autor letos sežral. On vůbec každý rok Marzy je rokem prasete, stejně tak by mohl být rokem krávy, protože se ožíráme jako dobytek, rokem buřňáka Macgillivrayova, protože výmýšlíme ptákoviny, Paris Hiltonové, protože děláme píčoviny nebo Jana Kanyzy, důvody tu nebudeme rozebírat. Letošní rok je však vyjímečný, v letošním roce náš milovaný divadelní spolek oslavil již desátý rok svého působění, už je tomu tak, již deset let rozdává Marza radost, zábavu a ranní kocovinu nejen hercům, a všichni doufejme, že marzovksý duch tu s námi bude smrdět
ještě velice dlouho. Chtělo by se mi říct, že naše budoucnost je v dětech, to ale těm dětem nemohu udělat. Marza tedy slavila, a když slaví Marza, alkohol a sojovka tečou proudem a nic



na světe není svaté. Jubileum Marza oslavila premiérou nové divadlení hry s názve Co všechno se může stát v roce 2050, aneb hřbitovů není u nás nikdy dost. Jak pozitivní, že? Záznam premiéry samozřejmě najdete v sekci Videous. Premiéry se zůčastnilo 40 platících návštěvníků, díky čemuž jsem pokryli rekordních 20 % nákladů. Omluvte prosím sníženou kvalitu záznamu, vystoupení bohužel narušeuje hynea čabraková uprchlá z pražské zoo, slyší na jméno Lumír a stále se po ní pátrá, naposldy byla spatřena v Karlíně v Praze.


Pištěk
Další štací pro ultimátně dekadentní a dekadentně ultimátní divadlo Marza byl divadelní festival Pištěk v Mukařově. Prostředí místní sokolovny je i přes nadmíru vysoké podium pro divadlo výborné, ačkoli zmíněné podium již jednou ohrozilo na životě jednoho z herců. Scéna byla jako vždy více než povedená a publikum se sešlo v obvyklé hojnosti, bylo by to akorát na to zahrát si fotbal bez brankářů, ale herci hrají do roztrhání těl a kostýmů, at je publikum jakékoli. Výkon herců byl lehce zakalen nahodilým střídáním textů ústředních postav a špatnou viditelností na texty v hrobech, ale i tak dopadlo představení úspěšně.




Vyžlovský vodník
Ha, konečně místo, kde se zbavím své hořkosti. Hudební festival pro desítky a desítky kapel byl snad i úspěšný, pro naše divadlo však katastrofální. Ačkoli byla naše scéna zbudována stranou a oproti lonské druhé hodině ranní jsem dostali i celkem lurkativní podvečení čas vystouepní, hojné počty diváků byly zklamány. Nebylo to však výkonem herců, ale hlavní super mega star festivalu, kapelou jejímž členům bylo dohromady něco kolem 20, která bezpodmínečně musela zahájit zvukovou zkoušku přesně do poloviny našeho vystouepní. Ač jsme kvalitní herci, pantomima není naší silnou stránkou, proto se konce hry dočkalo jen pár nejotrlejších a těch co se báli odejít. Abych jen nehanil tuto štaci, absolutní pochvalu má odemne Pepa Jandys za užasný kostým upířího strace, kterým si mne získal. K hudbě na festivalu bych se vyjádřil asi takto...to je vše.


Cross
Ajedeme dál, Marza není rozhodně divadlem okresním. A proto byla opět pozvána do hlavního města, aby pozvedla tamní kulturu. Náš spolek přivítal undergroundový klub Cross v pražských Holešovicích. Stísněné prostory rozhodně nebyly na škodu a místní atmosféra podpořila hru samotnou. Herci sklidili zasloužený potlesk od velice hojného publika a dle bontonu se ožrali jako prasata. Pražská kultura byla zas na nějaký ten čas zachráněna, ale pražáci neváhejte, vy nás chcete, vy nás potřebujete!



 

Destroy říká:

 Que pasa 2008 budiž prohlášeno nejvýdělečnější akci Marzy

samvhýr

d next šou